Power jóga | G-fit Brno - Pilates, power jóga, bosu a další cvičení

Rollpilates

Rollpilates je systém kombinující metodu pilates a cvičení fasciální sítě. Metoda pilates zahrnuje komplexní sestavu cviků vhodnou pro každého bez ohledu na věk, nebo fyzickou zdatnost.

Jak probíhá lekce Rollpilates

Důraz se klade na držení těla, správné dýchání a stabilizaci středu těla. Všechny pohyby začínají zapojením svalů středu těla. Využívá se dýchání do zadní a boční strany hrudníku, které umožní aktivní zapojení břišních svalů v průběhu celého cviku.

Nikdy nezadržujeme dech, nádech je nosem, výdech ústy v průběhu pohybu nebo nejnamáhavější části cviku.

Přínos cvičení Rollpilates

Rollpilates napomáhá správnému držení těla, upravuje svalové dysbalance, vytváří správné pohybové stereotypy, zvyšuje tělesnou zdatnost a formuje postavu. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli.

Základem tréninku fasciální sítě je strečink. Hlavním úkolem strečinku je optimálně protáhnout svaly a rozvíjet kloubní pohyblivost, snížit svalové napětí a udržet svaly v pružnosti.

Rollpilates

"Roll" znamená kutálet se, rolovat. Válce roller při cvičení umožňují efektivnější zapojení svalů středu těla, lepší prokrvení oblasti, která se na válci nachází a tím efektivnější příjem živin a odvod odpadních látek na buněčné úrovni.

Válce napomáhají protažení a tvarování těla, pomáhají při odblokování oblasti krční páteře. Jejich použití při automasáži napomáhá uvolnění svalů a svalových fascií a obnovení rovnováhy pohybového aparátu jako celku.

Použitím válce se zvýší nestabilita těla a cvičení se stává nejen efektivnějším, ale také náročnějším.