Pilates | G-fit Brno - Pilates, power jóga, bosu a další cvičení

Pilates

Pilates je cvičení, které rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Mezi základní cviky pilates patří cviky na břicho, záda a hýžďové svalstvo nezbytné pro správné držení těla.

Jak probíhá lekce pilates

Metoda Pilates nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. V průběhu lekce dochází k správnému nácviku a zdokonalování základních principů.

Přínos cvičení pilates

Cílem cvičení pilates je posílení centra těla tzv. "Core", nebo "Power house". Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla.

Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.

Pilates - historie

Pilate je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Inspiroval se ve starých kulturách. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. "Po 10-ti lekcích ucítíte rozdíl. Po 20-ti lekcích rozdíl uvidíte. Po 30-ti lekcích budete mít celé tělo nové." --Joseph Hubertus Pilates.