Klasická masáž

Klasická relaxační masáž uvolňuje svalové skupiny, pomáhá předcházet bolestem, pocitům únavy a stresu, napomáhá:

• Zlepšení prokrvení - tím se urychluje přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšenému odplavování odpadních látek zadržovaných ve svalech.
• Urychluje celkovou regeneraci organismu.
• Posílit organismus, který byl zanedbáván nedostatkem pohybové činnosti (málo pružná kůže, ochablé a zkrácené svalstvo, správné držení těla, omezený rozsah kloubů).
• Od ztuhlého a bolavého svalstva zejména v oblasti šíje a ramen.
• Nastolí příjemný pocit pohody a celkového uvolnění.

Představuje tedy vhodné obohacení péče o lidské tělo a jeho zdraví. V současné době plné stresu a pracovního vypětí je neodmyslitelnou součástí relaxace.

< Zpět na menu

Sportovní masáž

Máte před nebo po sportovním výkonu, sportovní masáž vám zaručeně od namožených svalů uleví. Mezi zásadní rozdíly patří zaměření masáže na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Dochází k urychlenému odstraňování únavových látek ze svalstva, např. kyseliny mléčné, která způsobuje bolestivost namožených svalů.

• Doporučujeme před i po sportovním výkonu.
• Navozují vyšší svalovou aktivitu, pomáhají k prohřátí zatěžovaných partií.
• Masáže sportovní a rekondiční může podstoupit každý bez doporučení lékaře.
• Sportovní masáž napomáhá rychlejší svalové i celkové regeneraci.
• Podobně jako jiné masáže přispívají k navození celkové duševní i tělesné pohody.

Od klasické masáže se liší zejména částmi těla, kterým se nejvíce věnuje, a rychlostí (při sportovní masáži se užívá rychlejších hmatů).

< Zpět na menu

Baňky

Jedná se o podtlakovou masážní kúru, která spočívá v bezbolestném přisátí skleněných baněk různých velikostí. V baňkách se vytvoří podtlak, a tím se přisají na pokožku. Princip baňkování se podobá metodě akupresury aplikací v reflexních bodech ovlivňujících určitý orgán v těle.

Prostřednictvím baněk lze odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se při léčbě migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potíží nebo bolestí provázejících menstruační cyklus.

Používání baněk má účinek na pročištění krve, zlepšení oběhu, odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů, apod.

< Zpět na menu

Masáž pro těhotné

Masáž je určena pro těhotné a ženy po porodu.

Masáže jsou vhodné pro těhotné ženy od 4. měsíce (od 15. týdne těhotenství) 1–2x týdně, od 7. měsíce i častěji.

Masáž těhotných žen je velmi jemná, relaxační a bezpečná. Blahodárně působí na bolesti zad, šíje a plosky nohou. Pravidelné masáže jsou skvělým způsobem relaxace a posilují a harmonizují maminku i dítě.

• Pomáhají zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti.
• Zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v nejvíce zatěžované oblasti zad.
• Zlepšuje krevní oběh a tím ulevuje kloubům a lymfatickému systému. To vede k odstranění pocitu „těžkých nohou“ i dalších těhotenských potíží.
• Snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku a živin k dítěti.

< Zpět na menu

Lymfatická masáž (lymfodrenáž)

Lymfatická masáž je masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Její pomocí se zajišťuje správné proudění lymfy (mízy) v těle.

Lymfatická masáž je populární kosmetickou metodou, která umožňuje odstraňování celulitidy. Jde však také o uznávanou léčebnou metodou s širšími možnostmi využití, např. při léčení chronických otoků. Tato masáž má díky zlepšení proudění mízy přispět k odvádění nečistot z krve. Pomocí této jemné techniky lze zbavit tělo otoků a vyřešit tak zdravotní problémy, kterým by klasická sportovně-rekondiční masáž spíše uškodila.

Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci.

< Zpět na menu