HIIT | G-fit Brno - Pilates, power jóga, bosu a další cvičení

HIIT - High Intensity Interval Training

Intervalový trénink neboli vysoce intenzivní intervalový trénink je účinný nástroj k redukci váhy.

Jak probíhají lekce

Po prvotním zahřátí následují intenzivní části střídající posilování celého těla. Cvičení se skládá z 5 intenzivních jednoduchých cviků, které se opakují v 5 kolech v časových intervalech. Cvičí se s pomůckami jako bosu, stepy, činky, gumičky, overbaly. Na lekci rádi přivítáme i pány, kteří sálové lekce nenavštěvují kvůli choreografiím.

Přínos cvičení

Podle studií HIIT cvičení zvyšuje výrazně hodnoty klidového metabolismu (RMR) po následujícíchch 24 hodin z důvodu nadměrné spotřeby kyslíku po samotném cvičení. Jedná se o tzv EPOC efekt, který výrazně urychluje metabolismus. To znamená, že po intenzivním HIIT tréninku spalujeme kalorie, i když se nehýbáme .

HIIT

Podpoře kardiovaskulárního systému, zpevnění postavy a nárustu svalové hmoty. Je to jedna z nejúčinnějších tréninkových metod založená na střídání maximální a nízké intenzite, kombinuje kardio a posilovací cviky. Vědecké studiu dokazují, že cvičení podle metody HIIT mělo za výsledek po pár týdnech až šestkrát větší úbytek tuku než cvičení střední intenzitou.