Cvičení pro těhotné | G-fit Brno - Pilates, power jóga, bosu a další cvičení

Cvičení pro těhotné

Cvičení pro těhotné je zdravotní cvičení pod vedením porodní asistentky. Je vhodné pro každou ženu, která si chce udržet nebo získat kondici potřebnou ke správně probíhajícímu těhotenství a porodu.

Jak probíhá lekce cvičení v těhotenství

Lekce jsou zaměřeny na posílení a protažení celého těla, nácvik správného dýchání a držení těla. Využíváme gymnastické míče, rehabilitační cviky a prvky pilates či jógy. Výhodou je malá skupina žen, proto je možné cvičení přizpůsobit stupni těhotenství a individuální kondici.

Přínos cvičení v těhotenství

Cílem cvičení je prevence častých těhotenských potíží – bolestí zad, křečových žil, plochých nohou, otoků, dušnosti, … Jinými slovy - posílení svalů pro správné držení těla a tím prevenci mnoha z těchto potíží. Cvičením udržujeme co nejlepší kondici pro lepší fyzickou připravenost na porod. Dále je pravidelné cvičení prevencí těhotenské cukrovky a vysokého krevního tlaku.

Cvičení pro těhotné - obecně

Pohyb má blahodárný vliv na psychickou pohodu nastávající maminky a tím i dítěte. Možnost navázání přátelství s jinými maminkami. Cvičení pro těhotné je vhodné pro každou ženu s fyziologickým průběhem těhotenství od ukončeného 13. tt. do 36. tt.